اهداف بزرگ

همیشه یک سری از افرادی هستند که اهداف شما را زیر سؤال ببرند و آن ها را هیچ و پوچ کنند، اما شما نباید در برابر چنین حرف‌هایی به زودی پشیمان شوید، چرا؟ برای اینکه به جواب سؤالت برسی، با مقاله اهداف بزرگ همراه باش تا بتونی اهداف بزرگت رو مشخص کنی و اتفاقات خوب رو برای خودت رقم بزنی.

 

مهمترین نکات اهداف بزرگ

  • تاثیرات دیگران بر روی اهداف بزرگ شما
  • هدف بزرگ یا بلند پروازی
  • هدف عامل اصلی ایجاد تفاوت ها
  • چطور به هدف‌های بزرگم دستیابی پیدا کنم؟

خیلی خوبه که آدم در زندگی خودش اهداف بزرگی رو داشته باشه، چرا که این اهداف بزرگ هستند که مسیر زندگی شما را تأیین می‌کنند. پس اگه دوست داری که به مسیر موفقیت برسی با ادامه مقاله اهداف بزرگ همراه باشید.

تاثیر دیگران بر روی اهداف برزگ شما

همین چند وقت پیش بود که داشتم درباره اهداف بزرگم با یکی از دوستام حرف میزدم . من با کلّی انگیزه و اشتیاق از هدف بزرگی که داشتم صحبت میکردم و اون در آخر با گفتن یک جمله تمام حال خوبم رو نابود کرد.

” دست از این بلند پروازی های الکی بردار”

این جمله نیم خطی باعث شد سکوت کنم و دیگه هیچی نگم. تا مدتها با خودم درگیر بودم و مدام از خودم میپرسیدم : “نکنه حق با اون باشه؟ شاید اون داره درست میگه .”

تا اینکه بالاخره بعد از کلی کلنجار رفتن با خودم ، پرس و جو کردن از دیگران و مطالعه متوجه شدم اشتباه من کجا بوده و چرا انقدر دچار تردید شدم .

چرا به هدف بزرگی که داشتم ، شک کردم و فکر کردم توان رسیدن به اون رو ندارم؟

فکر میکنم همگی شما بارها هدفهای بزرگی رو انتخاب کردید اما بعد خیلی راحت بخاطر این قبیل حرف ها به خودتون گفتید :”بیخیال بابا . من کجا و چنین هدفی کجا؟”

ولی ما تصمیم داریم بهتون ثابت کنیم شما دقیقا لایق اون هدف هستید و باید بهش برسید و قصد داریم راه و روش رسیدن به بزرگترین هدف زندگیتون رو بهتون یاد بدیم.

پس همراهمون باشید.

کلیپ انگیزشی شجاعت

هدف بزرگ یا بلند پروازی ؟

خب اجازه بدید همین ابتدای کلام تفاوت هدف بزرگ با بلند پروازی رو بهتون توضیح بدم.

وقتی شما نقطه موفقیتی رو برای خودتون در نظر میگیرید ، اما هیچ شناختی از مسیر،موانع ،پیش نیازها،مهارت ها و مراحل هدف ندارید ، با عرض معذرت فقط دچار بلندپروازی هستید و قطعا به نقطه ای که مدّ نظرتون هست نمیرسید . در واقع هدف بدون شناخت ، توهمی بیش نیست که شاید هر از گاهی حس خوبی بهتون منتقل کنه ولی قطعا شما رو به هیچ جا نخواهد رسوند.

هدف زمانی معنا پیدا میکنه و قابل دستیابی میشه که شما به خوبی به تمام اتّفاقات مسیر واقف باشید و برای اونها برنامه مشخصی داشته باشید.بلندپروازی که همراه با برنامه دقیق باشه قطعا شما رو به اوج میرسونه.

هدف عامل اصلی ایجاد تفاوت ها

یکی از واضح ترین تفاوت افراد موفق با آدمهای عادی همین هدف های بزرگ هستند. اگر زندگی افراد بزرگ دنیارو مطالعه کنید، میبینید که هیچ وقت به چهارچوب های زندگی روزمره راضی نبودند و همیشه  دنبال چیزی فراتر از خواسته افراد عادی میگشتند. وقتی خواسته ات با دیگران متفاوت نباشه پس قطعا به چیز متفاوتی هم دست پیدا نمیکنی . مثل دیگران بزرگ میشی، زندگی میکنی . در نهایت هم میمیری وبعد از سالها هیچ اسمی ازت باقی نخواهد موند .

اگر میخوای اثری از خودت توی این دنیا به جا بذاری باید تفاوتت با دیگران کاملا قابل لمس باشه.

هدف بزرگ نقطه شروع تمام تفاوت هاست . یک هدف بزرگ باعث میشه متفاوت فکر کنی،متفاوت تصمیم بگیری،متفاوت کار کنی و درنهایت تو تبدیل به یک فرد متمایز میشی.

حتماً بخوانید: اشتباه هدفگذاری

چطور به هدف های بزرگم دست پیدا کنم؟

همین الان سریع بلند شید،یک کاغذ و قلم بیارید و همراه با من کارهایی که گفته میشه، انجام بدید. لطفا همین حالا شروع کنید و کار رو به تعویق نندازید. کاری که به زمان دیگری موکول بشه، هیچ وقت انجام نخواهد شد.

اولین قدم : تنها یک هدف بزرگ

همین الان هدف هایی که توی ذهنتون هست روی کاغذ بنویسید. میدونم خیلی کارها هست که دوس دارید انجام بدید و به بهترین درجات برسید . اما لطفا توجه کنید : داشتن چندین هدف متفاوت فقط باعث سردرگمی شما خواهد شد . پس بهتره اولویت بندی کنید و اون موردی که بیش از همه براتون مهمه  و فکر میکنید میتونه آینده درخشانی براتون رقم بزنه، انتخاب کنید.خب انتخاب شد ؟آماده اید واسه مرحله بعد؟

موفقیت، دلیل نفس کشیدن

گام دوم : جزئیات این هدف بزرگ

همونطور که گفتیم برای رسیدن به یک هدف باید شناخت کاملی از همه ابعاد اون داشته باشید. روی کاغذ تمام مهارت های لازم ، تمام موانع و مشکلات احتمالی ، تمام پیش نیاز ها و هر چیزی که در این مسیر ممکنه باهاش برخورد کنید ،بنویسید . حواستون باشه از واقعیت ها غافل نشید .همه چیز رو در نظر بگیرید . قرار نیست معجزه بشه ، شما باید به این مسائل واقف باشید تا بتونید از پسشون بربیاید.

مرحله سوم : پله های کوچک برای رسیدن به یک هدف بزرگ

نوبت این رسیده که این هدف بزرگ رو به اهداف و گام های کوچکتر تقسیم کنید .

به عنوان مثال اگر قرار هست به یک استاد حرفه ای تبدیل بشید باید جنبه های مختلفی از جمله فن بیان ، توانایی ارائه ، اسلاید سازی و خیلی مسائل دیگه رو به خوبی یاد بگیرید.

هرکدوم از این جنبه ها یک هدف کوچک رو تشکیل میده و شما رو یک پله به هدف بزرگتان نزدیک خواهد کرد .

گام چهارم : برنامه ریزی برای اهداف کوچک

برای رسیدن به هر کدوم از این اهداف کوچک و بالا رفتن از هر پله زمان تعیین کنید . لطفا واقع بین باشید و با توجه به تمام ویژگی های شخصیتی خودتون و شرایط زندگیتون زمان لازم رو در نظر بگیرید .کسی که قراره از این پله بالا بره خود شما هستید پس فکر نکنید با تعیین زمان های غیر واقعی میتونید سریعتر جلو برید .

رشد فردی، عامل موفقیت

گام پنجم : کنترل میزان پیشرفت ها

نکته خیلی مهم این هست که حتما هر چند وقت یکبار میزان پیشرفت برنامه تون رو بررسی کنید و ببینید آیا طبق روال مورد نظر پیش میرید ؟

آیا نیاز به تغییری ندارید ؟

و خیلی نکات دیگه .

خب حالا بنظرتون رسیدن به اون هدف بزرگ خیلی راحت تر نشد ؟

هیچ چیزغیرممکنی برای ما وجود نداره، فقط کافیه مسیر رو بشناسیم و با برنامه پیش بریم اون وقت میبینید چیزی که زمانی براتون یک رویا بود، حالا چطور به واقعیت زندگیتون تبدیل شده.

فراموش نکنید موفقیت ، تکرار لجوجانه کارهای ساده ست.

به نظر شما چطور میشه به اهدافمون برسیم ؟؟ حتما تجربیات خودتان را کامنت کنید 


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

فهرست